Paslaugos ir Kainos
"Metalo Fantazija"
Kempingo Planas
Kaip Mus Rasti
Kempingo Taisyklės
Partneriai
Neribotos žmogaus fantazijos muziejus

Jeigu norite išvysti neribotas žmogaus fantazijos erdves, ir nuolat aikčioti – vau, kaip jis tai sugalvojo – jums nereikės pirkti brangaus bilieto ir vykti į Londoną ar Amsterdamą, pakaks nuvažiuoti iki… Vištyčio

Mūsų Partneriai

-- Tautodailininkas-medžio drožėjas Povilas Penkaitis;
-- Metalo dailininkas Renaldas Darius Dulinskas;
-- Lietuvos kempingų asociacija www.camping.lt
-- Lietuvos muziejų asociacija www.museums.lt


Neribotos žmogaus fantazijos muziejus

Jeigu norite išvysti neribotas žmogaus fantazijos erdves, ir nuolat aikčioti – vau, kaip jis tai sugalvojo – jums nereikės pirkti brangaus bilieto ir vykti į Londoną ar Amsterdamą, pakaks nuvažiuoti iki… Vištyčio. Atvykus į šį muziejų, akį iškart „patraukia“ įvairiausių gyvūnų, žmogeliukų ir kitokių improvizacijų skulptūros. Pradžioje pamatai, koks tai daiktas ir tik vėliau įsižiūri ir supranti, kad ta medžiaga, iš ko tas daiktas padarytas, turi (ar kažkada turėjo) savo atskirą funkciją. Muziejus, kuriame apsilankėme, turi neribotą ateitį, nes jis turi neribotas žmogaus fantazijos galimybes. Jei ne lietuviškas kuklumas, šis muziejus jau dabar būtų vienas lankomiausių Europoje.

Muziejuje „Metalo Fantazija“ gali pamatyti ne tik unikalius gaminius iš įvairiausių metalo detalių ir atliekų, kurios buvo niekam nereikalingos, bet ir nerealias žmogaus vaizduotės galimybes. Išmesto atsarginės detalės buvo surinktos ir iš jų padaryti įspūdingi meno šedevrai, kurie atgyja naujai. „Šis muziejus įrodo, kad iš bet ko galima padaryti labai gražius darbus, o sudėtingumas tik tame, kad neužtenka vien suvirinti tas dalis, reikia turėti idėją – matyti savo mintyse tam tikrą vaizdą, pagal kurį ir išgauni tam tikrą gyvūną, ar daiktą“ - sakė poilsiavietės „Pušelė“, kurioje įsikūręs muziejus, savininkas Vidas Vencevičius. Šiuos nuostabius metalo darbus kuria Darius Dulinskas. Darbų yra ne tik iš metalo, bet ir įspūdingų medienos eksponatų, kuriuos išdrožinėjo menininkas Povilas Penkaitis. Šiuo metu eksponuojama apie 50 medžio dirbinių. Iš viso muziejuje yra daugiau kaip 500 eksponatų, naujų eksponatų skaičius pamažu auga. Šiame muziejuje galima pamatyti ir tokių eksponatų, kurių dalys buvo renkamos ne vienerius metus. Todėl apibrėžti, kiek užtrunka padaryti vieną darbą – neįmanoma. Savo išmone šis muziejus stebina ne tik lietuvaičius, bet ir olandus, vokiečius, belgus, prancūzus bei kitus užsieniečius, pastaruoju metu vis dažniau atvykstančius apžiūrėti šio unikalaus muziejaus.

„Muziejaus įkūrimo mintis mane persekiojo jau apie 20 metų, galbūt tada, kai Vilniuje pamačiau kaip nukelia sovietinę atributiką bei paminklus. Susiėjome su Dariumi Dulinsku, bendromis jėgomis ir jo fantazijos dėka per dvejus metus - štai turime tokį gausų eksponatų asortimentą“ - sakė poilsiavietės savininkas.

Vyras, pasakodamas apie eksponatus, kalba apie juos, lyg kiekvienas turėtų savo istoriją. „Štai ir robotas, surinktas iš mašinos „farų“, stovi lyg ateivis, kuriam prie nugaros pritvirtinta antena, kuri padaryta iš seno žvejų spiningo – kartais atrodo, kad jis be mūsų leidimo „dar vis palaiko ryšį su savais“. Štai iš kariuomenės pratybose surinktų tuščių šovinių „gilzių“ sulipdytas atgyja ežiukas, kuriam pagaminti panaudota apie 450 „gilzių“. Tai ne tik fantazijos, bet ir nepaprasto kruopštumo bei kantrybės reikalaujantys darbai. Man kiekvienas gaminys savotiškai gražus, nes atrodo, kad kiekvienas turi savo istoriją, savo dabartinį gyvenimą, kad ir ta sena, išmesta mėsmalė, iš kurios dabar padarytas „vorų pasaulis“. Jeigu tik taip paprastai praeisite pro eksponatus, neįsigilinsite, iš ko jie padaryti, tai ir nebus to efekto ir įspūdžio, va, pažiūrėkite, kaip iš paprastos šakės padaryta antilopė“ - rodydamas pirštu į šakę-antilopę, pasakoja vyras. Pamažu prieiname ir prie vėžlio, padaryto iš 80 kg varžtų, veržlių, iš močiutės metalinių „bliūdelių“ padarytos varlės bei kitokių įspūdingų eksponatų, kur nė nepagalvotum gyvenime, kad iš tokių dalykų galima sukurti tokį daiktą ar gyvūną.

Pasak Vido Venckevičiaus, kol kas po visą pievelę išdėstyti eksponatai yra pastatyti laikinai, pamažu eksponatai bus surūšiuoti, jiems ruošiamas atskira vieta poilsiavietėje. Visas muziejus bus atnaujintas ir sutvarkytas naujai. Taip pat yra eksponatų, kurie dar yra saugomi ir suras savo vietą muziejuje, kai bus sutvarkytas kampas, skirtas muziejui. Muziejus itin didelio dėmesio dar nesulaukia, bet vyras tiki, kad viskas priešaky. Taip pat muziejaus planuose yra pradėti daryti dar įspūdingesnius ir retesnius darbus, kas galbūt pritrauks dar daugiau žmonių.

Erika Muraškaitė